Szybkie pierogi z gotowego ciasta

Pierogi ruskie z gotowego ciasta

Ze śniadania został mi twarożek z cebulką, solą i pieprzem. Z obiadu natomiast jak zwykle trochę ziemniaków puree. Nie lubię wyrzucać jedzenia, zmieszałam więc oba składniki i miałam farsz do pierogów podobny do tzw. ruskich” Użyłam gotowych krążków z ciasta pierogowego i zrobiłam szybki obiad na jutro. Oszczędnie, smacznie i szybko. Polecam!

Pierogi z mięsem z gotowego ciasta

Jeżeli zostało Ci mięso z ugotowanej zupy czy to drób, wołowina czy wieprzowina, możesz użyć je do drugiego dania, którym będą pierogi. Cebulę pokrój drobno i podsmaż na oleju na złoty kolor. Zmiel mięso razem z cebulą. Wlej olej za smażenia i wyrób na jednolitą masę. Wyjmij z zamrażalnika opakowanie gotowych krążków z ciasta pierogowego. Przetnij opakowanie, wyjmij gotowe krążki i rozłóż je na posypaną mąką stolnicę lub deskę do krojenia chleba. Jak się trochę rozmrożą, poprzedzielaj je usuwając krążek z papieru. Gdy rozmrożą się zupełnie, możesz je uformować ręcznie lub wałkiem. Potem nałóż farsz, sklej i ugotuj. Twoje pierogi nie muszą zawierać bułki ani innych wypełniaczy. Niech zawierają to, co sama w nie włożysz. Pierogi z mięsem są bardzo smaczne odsmażane.

Przepis na farsz z kapusty i grzybów suszonych

Kiszoną kapustę zagotować w małej ilości wody do miękkości. Odlać wodę. Suszone grzyby po uprzednim namoczeniu ugotować z warzywami. Wywar możemy przeznaczyć na zupę. Cebulę drobno kroimy i przesmażamy na oleju. Grzyby razem z kapustą i cebulą przepuszczamy przez maszynkę do mielenia. Po wymieszaniu, całą masę podsmażamy na oleju do odparowania wody. Na koniec dodajemy sól i pieprz i przygotowujemy szybkie pierogi przy użyciu gotowych krążków z ciasta pierogowego. Pycha!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *