Jak zrobić sok ze świeżej kapusty?

Jak zrobić sok ze świeżej kapusty?

Nie od dziś wiadomo, że biała kapusta ma ogromne właściwości zdrowotne, w szczególności mówimy tu o soku ze świeżego warzywa. Otóż, uzyskujemy go z liści, które należy poszatkować, a potem je wycisnąć. Oczywiście, liście kapusty możemy również włożyć do sokowirówki, by uzyskać drogocenny sok.

Warto zaznaczyć to, że sok z kapusty zawiera w swym składzie witaminy Cm, z grupy B oraz K, w związku z czym jest on niezastąpiony w leczeniu cukrzycy, nieżytów żołądka, wrzodów dwunastnicy, a także hemoroidów, nadciśnienia tętniczego krwi, miażdżycy, otyłości i tarczycy. Poza tym, jest również skuteczny w łagodzeni dolegliwości związanych z wrzodami na żołądku oraz wpływa na szybsze gojenie się owrzodzeń. Jednak, aby kuracja przyniosła zamierzone efekty, należy regularnie pić 2-3 szklanki soku z kapusty na dzień. Pierwsze rezultaty leczenia będą już zauważalne po upływie 2-3 tygodni, co potwierdzi na pewno badanie gastroskopowe. Ponadto, sok z kapusty pobudza błonę śluzową żołądka do produkcji śluzu ochronnego oraz ma działanie bakteriobójcze.

Wielu ekspertów uważa również, iż regularne picie soku z kapusty znacznie ogranicza wystąpienie raka żołądka. Wykorzystuje się go w leczeniu zapalenia jelita grubego. Trzeba też dodać to, że sok z kapusty równoważy system wegetatywno-nerwowy, bowiem wzmacnia i odżywia cały organizm. Natomiast wedle tradycji ludowej jest niezastąpiony w leczeniu zaparć. A, co ciekawe z soku z kapusty można także przygotować doskonały syrop do płukania gardła, wykorzystywany podczas leczenia anginy oraz chorób układu oddechowego. Nie zapominamy również o tym, że posiada on wspaniałe właściwości oczyszczające, bowiem w swym składzie zawiera związki siarki, jodu i chloru. Oprócz tego, rewelacyjnie wspomaga proces odchudzania się, ponieważ regularne picie szklanki soku z kapusty rano i wieczorem skutkuje spalaniem tkanki tłuszczowej. Przyspiesza także metabolizm i wspomaga prawidłową pracę jelit.

Nie każdy wie też o tym, iż sok z kapusty jest wykorzystywany w leczeniu oparzeń, odmrożeń, ukąszeń, trądziku, opryszczki, liszai, gangreny, czyraków, martwic, i guzów. Idealnie sprzyja również gojeniu się ran. Na uwagę zasługuje fakt, że wspomaga on także zwalczanie grypy i kataru. Trzeba też wspomnieć o tym, że sok z kapusty doskonale radzi sobie z łupieżem, który jak wiadomo, jest przykrą i wstydliwą dolegliwością, z którą zmagają się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Ponadto, regularne picie soku z kapusty ma cudowny wpływ na wygląd naszych paznokci, a także oddziałuje na poziom libido, czyli zwiększa popęd seksualny, a co za tym idzie ma wpływ na płodność. Dodaje także energii wzmacnia odporność i powoduje lepsze samopoczucie.